środa, 10 czerwca 2015

Rolety i osłony okienne

Rolety zamontowane na oknach to doskonała ochrona przed nadmiernym słońcem, ale również przed zbyt wysoką temperaturą. Ponieważ fale słoneczne odizolowane od pomieszczenia nie podgrzewają sprzętów wewnątrz to udaje się utrzymać temperaturę kilka stopni niższą. 
Podobnie osłony zewnętrzne zatrzymują ciepło, jeszcze zanim przedostanie się ono do środka. Dzięki temu skuteczniej zabezpieczą pomieszczenia przed nagrzaniem niż np. rolety wewnętrzne.
Najlepsze będą rolety zewnętrzne, okiennice i żaluzje. Warto wybierać te z ruchomymi lamelkami, bo wtedy da się kontrolować ilość światła i powietrza przedostającego się do wnętrza.
W walce z upałem dobre efekty daje także zacienianie najbardziej nagrzewających się części domu. Najprościej jest osłonić je markizami montowanymi do ściany. Dobrze jest się zdecydować na takie, w których kąt nachylenia można regulować. Dzięki temu będzie można dopasować położenie markizy do zmieniającego się w ciągu dnia kąta padania promieni słonecznych. Osłony te mogą mieć rozpiętość 4 m i długość nawet do 7 m.


Jeśli potrzebujesz podpowiedzi na temat osłonięcia Twojego Okna to serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego z naszym punktem w Gdańsku przy ulicy Dąbrowszczaków 11, tel: 695 841 257


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz